Pripravujeme skutočné jedlo
Slider

Našli ste kuchyňu, ktorej záleží na kvalite

Záleží vám na tom, čo je vaše dieťa. Viete totiž, že na fyzické, mentálne i psychické zdravie človeka vplýva i kvalita stravy. Tým, čo, aj ako jeme môžeme predchádzať mnohým „strašiakom“ súčasnosti. Nevhodné jedlo s nedostatkom živín a vitamínov môže byť príčinou detskej obezity, spúšťačom depresií či rôznych zdravotných problémov. Nesprávna strava môže vplývať aj na zhoršenú náladu i správanie detí.
V našej školskej jedálni dbáme na pôvod surovín a ich kvalitu. Spolupracujeme s lokálnymi farmármi a pestovateľmi, aby sme deťom zabezpečili tie najlepšie potraviny potrebné pre ich zdravý vývin.

Zdravo a chutne sa u nás môže najesť aj Vaše dieťa. Opýtajte sa nás.

Naše jedlo má príbeh

Čerstvé suroviny z okolia Krásnych Sadov. Preferujeme suroviny od lokálnych farmárov a pestovateľov v bio kvalite. Poznáme ich cestu a príbeh. Záleží nám na zdrojoch: Ako a kde boli ovocie i zelenina dopestované? V akých podmienkach bol zabezpečený chov zvierat? Aj takýmto spôsobom podporujeme lokálnu ekonomiku.

Prirodzenosť bez umelých prísad. Pri príprave jedál nepoužívame polotovary, umelé farbivá, glutaman sodný, cukor len výnimočne. Na pitie ponúkame deťom nesladené čaje, ale hlavne čistú vodu. Máme radi prirodzené chute a vône.

Dôraz na sezónnosť potravín. Optimálnu výživu si vieme dopriať v každom ročnom období. Najvyššia nutričná hodnota, cenová dostupnosť i prirodzenosť v stravovaní nás smeruje k zohľadňovaniu sezónnosti. Preto v našom jedálnom lístku nájdete jahody v lete a kyslú kapustu zasa v zime.

Férová cena za kvalitu. Snažili sme sa nájsť rovnováhu medzi cenou a kvalitou surovín. Tak aby si chutné a zdravé jedlo z kvalitných zdrojov mohol dopriať takmer každý.

Spolupracujeme s tými najlepšími

  • Šéfkuchár s 18-ročnými skúsenosťami, aj zo zahraničia.
  • Jedálne lístky konzultujeme s odborníkmi na zdravé stravovanie.

Zdravie prenesené na tanier

Deťom chceme dopriať len to najlepšie. Aby ich detstvo bolo rozprávkové a šťastné. Spokojné dieťa robí spokojným aj rodiča. Pri behaní po lese, na čerstvom vzduchu, deti dokonale vyhladnú. Tešíme sa z ich apetítu. Tešíme sa, keď nazerajú do kuchyne, aby im kuchár ešte pridal. Po desiate zloženej z čerstvého ovocia či po ovsenej kaši sa len tak zapráši. Naše deti si radi pochutia aj na bulgure, quinoi či na lososovi so zeleninou.

Jedným z pilierov, o ktorý opierame kvalitu vzdelávania v našej materskej škole, je aj príprava jedál z kvalitných surovín. Zdravý pohyb v prírode spojený so zdravým jedlom prispieva k celkovému zdraviu dieťaťa. Zdravé a spokojné dieťa – môžeme si priať viac?

Povedali o nás

"Je pre mňa dôležité, že jedlo sa tu nezahusťuje múkou. Oceňujem tiež, že strava je tu vyvážená a neponúkajú sa tu žiadne polotovary."

Terézia Garstková

„Jedlo je základ pre budovanie imunity a zdravie. Vďake tejto strave tu deti získavajú dobré základy pre stravovacie návyky do dospelosti.“

Miriama Balogová

„So stravou sme veľmi spokojní. V rámci jedálnička tu deti majú veľa ovocia a zeleniny, nedostávajú sladkosti, ani tu nepracujú s polotovarmi.“

Andrea Nogová

„My sa snažíme zdravšie stravovať aj doma. Páči sa mi, že v tejto škôlke deti dostávajú na desiate väčšinou ovocie a na olovranty napríklad ovsené kaše.“

Martina Balážová

„V rámci stravovania tu deti dostávajú všetko, čo potrebujú. Strava je vyvážená a rôznorodá. Páči sa mi, že v jedálničku sú často ryby, hlavne losos.“

Jarmila Fajtová
previous arrow
next arrow
Slider

Kvalitné a zdravé jedlo aj pre Vaše dieťa

  • Radi by ste sa dozvedeli viac o našej škôlke?  Opýtajte sa nás.
  • Radi by ste videli našu prácu naživo? Zúčastnite sa niektorého z našich podujatí.
  • Chcete do našej škôlky prihlásiť svoje dieťa? 

Pripravujeme SKUTOČNÉ jedlo

Predpokladom pre zdravý vývoj dieťaťa je aj kvalitná strava. Pri výbere predškolského zariadenia nejeden rodič zohľadňuje aj tento aspekt. Uvedomuje si, že nevhodná strava sa môže negatívne odraziť na zdraví jeho dieťaťa. Dnešná doba, aj v súvislosti s nesprávnym stravovaním, prináša u detí nárast obezity, depresií. To, čo deti jedia, má vplyv aj na ich náladu a správanie. Strava, ktorá nie je vyvážená a bez dostatku živín a vitamínov, môže privodiť zhoršenú koncentráciu, slabšiu výkonnosť či problémy s trávením.

Základy správnych stravovacích návykov dieťa získava už od mala.

Strava v prvých rokoch života bude  v budúcnosti ovplyvňovať aj jeho preferencie potravín i potravinové alergie. Ak chce rodič svojmu dieťaťu dopriať kvalitné a výživné jedlo, vie, že dôležitá bude súhra jeho stravovacích prístupov s prístupmi v materskej škôlke.

Vyváženosť, čerstvosť, prirodzenosť chutí, sezónnosť, blízkosť zdrojov, podmienky pestovania či chovu zvierat – to všetko sú piliere, na ktorých je postavený výber surovín a príprava jedál v našej jedálni. Naším cieľom je poskytnúť jedlo z kvalitných zdrojovSkutočné jedlo, ktoré bude podporovať fyzické, mentálne i psychické zdravie detí.

V našej materskej škôlke deťom dávame možnosť vidieť celý proces ako jedlo vzniká – od dopestovania byliniek či zeleniny zo semienok, cez potrebnú starostlivosť o záhradky, zber úrody, jej spracovanie, prípravu jedla až po pekne naservírovaný obed na tanieri. Umožňujeme im, aby sa na tomto procese podieľali. Vytvorili sme pre nich malé záhradky. V blízkom lese i na okolitých lúkach zberajú bylinky a rôzne lesné plody. Deti u nás vedia, že za každým jedlom je ukrytá aj práca mnohých ľudí, ich starostlivosť, radosť z odovzdávania svojho poznania. Radi by sme aj týmto spôsobom deťom ukázali, že svoje zdravie majú z veľkej časti vo vlastných rukách. Aj vďaka kvalitnému a zdravému jedlu.

Ak by ste boli radi, aby Vaše dieťa navštevovalo našu materskú školu: 

1.     Dohodnite si stretnutie a navštívte nás. Vyplniť formulár

2.     Vypíšte žiadosť o prijatie a dotazník. Vyplniť žiadosť a dotazník